Firmy Częstochowa
Aktualności

Łóżko piętrowe z biurkiem – zalety

Łóżka piętrowe zwłaszcza z dodatkowym wyposażeniem w postaci biurka, to niezwykle popularne rozwiązanie do zastosowania w pokoju dziecięcym. Cechą tych produktów jest obecność dwóch, a czasem trzech koi na różnych poziomach od podłogi. Druga kondygnacja znajduje się na wysokości 80-180 cm, do której prowadzi specjalna drabina.

Zalety łóżek piętrowych

Popularność takich mebli z roku na rok rośnie, co wynika przede wszystkim z małej powierzchni mieszkań oraz konieczności oszczędzania miejsca w pokoju dziecinnym. Jednak wielu rodziców zastanawia się, czy łóżka piętrowe mają inne zalety i czy warto kupić taki produkt dla dziecka. Niewątpliwą zaletą produktów jest racjonalne wykorzystanie przestrzeni dziecięcej. Jest to szczególnie ważne w małych pokojach, które są używane dla dzieci w różnym wieku. Dzięki zaoszczędzonej przestrzeni możesz dodać drugie biurko lub dodatkową szafę. Łóżko piętrowe z biurkiem spełnia tu podwójną funkcję – jako miejsce wypoczynku oraz edukacyjną. Te produkty charakteryzują się dużą wytrzymałością. Drugi poziom średnio wytrzymuje obciążenia do 90 kg (model dla nastolatków – do 100-120 kg). Jedną z głównych zalet mebli jest ich uniwersalność. Przykładowo, niektóre elementy łatwo zdemontować i zamienić na dwa osobne łóżka, inne opcje dodatkowo wyposażone są w dolne szuflady na bieliznę lub mają mały piórnik na ubrania. To także:

  • Stabilność konstrukcji.
  • Szeroka gama wyposażenia.
  • Wygoda i komfort.
  • Możliwość ustawienia w dowolnej części pomieszczenia.
  • Tworzenie nowego miejsca do zabawy.

Modele dwupoziomowe często mają niezwykle atrakcyjny wygląd. Będziesz mógł kreatywnie podejść do aranżacji pokoju, stworzyć przyjemną atmosferę do wypoczynku i zabawy. Zaletą mebli jest możliwość zaprojektowania każdej kondygnacji we własnej kolorystyce i stylu. Będzie to szczególnie ważne dla dzieci różnej płci lub wieku. Dolna kondygnacja nie musi znajdować się bezpośrednio pod górną: można zastosować różne jej warianty, np. „Strychy”.

Łóżko piętrowe z biurkiem

Trochę o materiałach

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele opcji łóżek piętrowych. Najpopularniejsze modele są wykonane z drewna lub metalu. Pierwsza odmiana jest chyba najbardziej wyrafinowana i luksusowa. To klasyczne drewniane łóżka uważane są za idealne meble do pokoju dziecięcego. Najczęściej łóżka są wykonane z drzew iglastych lub dębu. Zaletą modeli drewnianych jest wysoka przyjazność dla środowiska i bezpieczeństwo dla dziecka. Ponadto produkty mają atrakcyjne wzornictwo i są praktyczne w użyciu. Łóżka metalowe charakteryzują się niższym kosztem.

Osobliwością produktów jest mocna rama wykonana ze stopów stali. Dodatkowo cała konstrukcja pokryta jest płytą wiórową laminowaną, MDF lub okleiną drewnianą. Dlatego na zewnątrz szopki wyglądają atrakcyjnie. Główną zaletą modeli metalowych jest ich wydłużona żywotność – można je kupić „na wzrost” i używać przez dziesięciolecia. Konstrukcja łóżka na antresoli daje ogromne możliwości podkreślenia indywidualności małego dziecka. Meble na wymiar pozwolą Ci zdecydować, gdzie i jak będą znajdować się schody, co będzie na pierwszym poziomie oraz jak zorganizować przestrzeń do nauki.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *