Firmy Częstochowa
w biurze drukarka na biurku
Aktualności

Przechowywanie zamienników do drukarek

W firmach czy urzędach, aby zagwarantować ciągłość pracy bardzo często dokonuje się zakupów hurtowych. Jest to korzystne również z punktu widzenia finansowego, albowiem wiele sklepów internetowych z zamiennikami do drukarek oferuje zniżki na zakupy powyżej określonego progu lub udostępnia bezpłatne dostarczenie przesyłki. Duża ilość zakupionych zamienników generuje niestety problemy, mowa oczywiście o kwestiach ich przechowywania. Warto wiedzieć, jak to robić dobrze, aby zamienniki nie zmieniły swych właściwości i były bezpieczne dla drukarki, jak również oferowały jakość taką samą, jak w chwili ich zakupu.

Odpowiednie pomieszczenie

W firmie lub w urzędzie powinno być wydzielone pomieszczenie, w którym będą przechowywane alternatywne materiały eksploatacyjne. Oczywiście oryginalne tusze, tonery czy bębny również warto przechowywać w odpowiednich warunkach. Tylko wtedy będziemy mieli gwarancję, że pozostaną one w niezmienionej formie.

Pomieszczenie powinno być wentylowane, temperatura w pomieszczeniu nie powinna przekraczać 30 stopni, optymalnie jest, gdy mieści się w przedziale 10 – 25 stopni C. Zamienniki do drukarek powinny być przechowywane w swych oryginalnych opakowaniach. Pod żadnym pozorem nie wyjmujemy ich z opakowań i nie wkładamy do pudełek czy pojemników, aby upchać ich jak najwięcej. Jest to najgorsze co można zrobić. Koszty przechowywania owszem będą, ale jeszcze większe koszty poniesiemy, gdy materiał eksploatacyjny niewłaściwie przechowywanie spowoduje usterkę w drukarce, wówczas musimy liczyć się nawet z przestojem w pracy, jeśli to będzie jedyne urządzenie drukujące na całą firmę czy urząd.

wnętrze biurowe - gabinet

Zadbaj o optymalne warunki

Zostawiając materiały eksploatacyjne w pomieszczeniu należy także zadbać, aby nie miały styczności zarówno z wilgocią, jak również ze źródłami ciepła. Źródłami ciepła mogą być kaloryfery, a nawet żarówki. W lato z kolei nie powinniśmy umieszczać materiałów, gdzie będą one wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Pozostawianie tonerów, tuszów czy bębnów blisko okien podczas zimy również jest niebezpieczne, ponieważ często gdy w pomieszczeniu jest gorąco pracownicy otwierają okna, wszystko co znajduje się blisko okien może kondensować parę wodną, osadzająca się para może spowodować problemy z jakością, a w ekstremalnych sytuacjach doprowadzić do uszkodzenia elektroniki, gdy nastąpi zwarcie wskutek zawilgocenia układów scalonych produktu. Trzeba bardzo uważać, w których miejscach w pomieszczeniu przechowuje się materiały.

Dobrym pomysłem może być stosowanie pochłaniaczy wilgoci, które część kondensacji zbiorą i zniwelują. Pamiętajmy również, że w takim pomieszczeniu nie powinniśmy używać kuchenek elektrycznych i gotować wody w czajnikach. Przechowując zamienniki do drukarek musimy pamiętać, że zarówno wilgoć, jak i zbyt zimne warunki lub zbyt gorące, mogą być straszliwe w skutkach. Koszty serwisowania urządzeń drukujących nie należą do tanich, szczególnie jeśli posiadamy urządzenie wielofunkcyjne z górnej półki, gdzie praktycznie tylko wykwalifikowany serwis może je naprawić.

Właściwe przechowywanie zamienników pozwoli ograniczyć koszty eksploatacji i serwisowania urządzeń – warto o tym pamiętać!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *